Staročeško svijetlo pivo
Prirodno meka izvorska voda s obronaka Papuka te tradicionalan recept i tehnologija proizvodnje piva čeških doseljenika daruvarskoga kraja, čine ovo pivo izvornim predstavnikom plzenskog tipa u Hrvatskoj.
Okus Staročeškog obilježava cvjetna aroma hmelja i naknadni gorko-trpki okus koji se zadržava na nepcu nakon konzumiranja.
Naziv piva Staročeško prvi se put počeo upotrebljavati 1893. godine, tijekom vlasništva građana Polaka, Crnera i Dobranovića i to za „Staročeško zimsko pivo“ koje se istakalo iz drvene bačve.
Osnovne su karakteristike Staročeškog piva sadržaj ekstrakta u osnovnoj sladovini 12%, volumni udio alkohola 4,8%, zlatnožuta boja i izraženija gorčina (25 jedinica gorčine).
Proizvodnja Staročeškog piva provodi se na tradicionalnoj češkoj tehnologiji uz korištenje modernih postrojenja, a sastoji se od četiri tehnološke faze: priprema sladovine, glavno vrenje, naknadno vrenje i odležavanje te dorada i istakanje piva.
Za proizvodnju Staročeškog Pivovara Daruvar koristi sirovine koje su prirodne i proizvedene u Hrvatskoj: svijetli ječmeni slad, kukuruzna krupica, voda, hmelj i kvasac.
Pivovara tradicionalno toči Staročeško pivo u smeđe boce koje filtriraju svjetlost i zadržavaju proizvedeni miris i okus.
Nova etiketa i logotip opisuju originalnost spajanja staročeške recepture i nove arome